Bermuda Stylus Pen
$2.04
In Stock
Twist-action recycled aluminium ballpoint pen with an anodised barrel, shiny chrome accents and a stylus for use with touch screens. It has a black refill with 800 metres of German manufactured Dokumental ink and can be presented in an optional pen sleeve.
In Stock
- Delivered today (order Mon-Fri before 12:00, delivery between 17:00 and 22:00)
- Including shipping costs, sent by blonwe.com
- Pick up at a blonwe.com collection point is possible
- 30 days to change your mind and free returns
- Day and night customer service
Description
Twist-action recycled aluminium ballpoint pen with an anodised barrel, shiny chrome accents and a stylus for use with touch screens. It has a black refill with 800 metres of German manufactured Dokumental ink and can be presented in an optional pen sleeve.
| color | Silver, Black. |
|---|---|
| Brand | Impact Aware |
| Dimension1 | Dia 10mm x L 138.5mm x 13.5mm (includes clip) |
| Rotary Screen Print | Position B – 40mm x 20mm (one colour) |
| Laser Engraving | Positions F & H – 40mm x 7mm., Positions G & I – 40mm x 7mm |
| Pad Print | Cardboard Pen Sleeve – 55mm x 20mm |
| Digital Packaging Print | Cardboard Pen Sleeve – 80mm x 25mm (Natural only) |
| Packing | Loose packed or an optional pen sleeve. |
| Carton Length | 34 |
| Carton Width | 29 |
| Carton Height | 17 |
| Carton Quantity | 500 |
| Carton Weight | 6.5 |





Reviews
There are no reviews yet.