RPET Felt Soft Cover Notebook
$3.68
In Stock
Exceptional medium-size (approximately A5) notebook with 70 leaves (140 pages) of 80gsm lined cream paper and a bookmark ribbon. It has a soft cover manufactured from recycled post-consumer polyester with an elastic closure.
In Stock
- Delivered today (order Mon-Fri before 12:00, delivery between 17:00 and 22:00)
- Including shipping costs, sent by blonwe.com
- Pick up at a blonwe.com collection point is possible
- 30 days to change your mind and free returns
- Day and night customer service
Description
Exceptional medium-size (approximately A5) notebook with 70 leaves (140 pages) of 80gsm lined cream paper and a bookmark ribbon. It has a soft cover manufactured from recycled post-consumer polyester with an elastic closure.
| color | Charcoal. |
|---|---|
| Brand | Impact Aware |
| Dimension1 | H 206mm x W 135mm x 10mm. |
| Colourflex Transfer | 80mm x 70mm |
| Faux Embroidery | 80mm x 70mm |
| DigiFlex Transfer | 80mm x 70mm |
| Packing | Loose packed. |
| Carton Length | 27 |
| Carton Width | 29 |
| Carton Height | 23 |
| Carton Quantity | 50 |
| Carton Weight | 9.5 |





Reviews
There are no reviews yet.