Tuscany Wine Gift Box – Double
$17.54
In Stock
Elegant wine gift box made from natural pine wood with a sliding lid that offers a large branding area. The box is designed to hold two standard wine bottles and has built-in dividers with shredded paper filling. A woven cotton rope handle makes it easy and comfortable to carry.
In Stock
- Delivered today (order Mon-Fri before 12:00, delivery between 17:00 and 22:00)
- Including shipping costs, sent by blonwe.com
- Pick up at a blonwe.com collection point is possible
- 30 days to change your mind and free returns
- Day and night customer service
Description
Elegant wine gift box made from natural pine wood with a sliding lid that offers a large branding area. The box is designed to hold two standard wine bottles and has built-in dividers with shredded paper filling. A woven cotton rope handle makes it easy and comfortable to carry.
| color | Natural |
|---|---|
| Brand | Impact Aware |
| Dimension1 | H 365mm x W 198mm x 103mm (excludes handle) |
| Dimension2 | Handle Length: 240mm |
| Pad Print | 55mm x 55mm, 65mm x 35mm |
| Laser Engraving | 100mm x 100mm |
| Hot Stamping | 80mm x 80mm |
| Packing | Loose packed. |
| Carton Length | 53 |
| Carton Width | 39 |
| Carton Height | 42 |
| Carton Quantity | 10 |
| Carton Weight | 9.4 |





Reviews
There are no reviews yet.