
Bravo Pen
$0.97
In Stock
Sleek retractable ballpoint pen featuring a recycled aluminium barrel and a matte lacquered finish with chrome trim. Featuring a rubber-coated metal grip ensures comfort and a black refill with 800 metres of German manufactured Dokumental ink. Available with an optional presentation sleeve.
In Stock
- Delivered today (order Mon-Fri before 12:00, delivery between 17:00 and 22:00)
- Including shipping costs, sent by blonwe.com
- Pick up at a blonwe.com collection point is possible
- 30 days to change your mind and free returns
- Day and night customer service
Description
Sleek retractable ballpoint pen featuring a recycled aluminium barrel and a matte lacquered finish with chrome trim. Featuring a rubber-coated metal grip ensures comfort and a black refill with 800 metres of German manufactured Dokumental ink. Available with an optional presentation sleeve.
| color | Pen – White/Grey, White/Yellow, White/Orange, White/Pink, White/Red, White/Bright Green, White/Kelly Green, White/Teal, White/Light Blue, White/Royal Blue, White/Navy, White/Purple, White/Black |
|---|---|
| Brand | Impact Aware |
| Dimension1 | Dia: 10mm x L 139mm x 15mm (includes clip) |
| Rotary Screen Print | Position A – 45mm x 12mm |
| Laser Engraving | Position D & E – 45mm x 6mm |
| Pad Print | Cardboard Pen Sleeve – 55mm x 20mm |
| Digital Packaging Print | Cardboard Pen Sleeve – 80mm x 25mm (Natural only) |
| Packing | Loose packed or an optional pen sleeve. |
| Carton Length | 34 |
| Carton Width | 28 |
| Carton Height | 16 |
| Carton Quantity | 500 |
| Carton Weight | 9 |






Reviews
There are no reviews yet.