Recycled Stainless Steel Pen
$2.03
In Stock
Retractable recycled stainless steel ballpoint pen with a high-quality spring-loaded clip. It has a black large volume refill with 1200 metres of writing ink and can be presented in an optional pen sleeve.
In Stock
- Delivered today (order Mon-Fri before 12:00, delivery between 17:00 and 22:00)
- Including shipping costs, sent by blonwe.com
- Pick up at a blonwe.com collection point is possible
- 30 days to change your mind and free returns
- Day and night customer service
Description
Retractable recycled stainless steel ballpoint pen with a high-quality spring-loaded clip. It has a black large volume refill with 1200 metres of writing ink and can be presented in an optional pen sleeve.
| color | Silver |
|---|---|
| Brand | Impact Aware |
| Dimension1 | Dia 10mm x L 142mm x 15mm (includes clip). |
| Rotary Screen Print | Position A – 50mm x 13mm. |
| Laser Engraving | Position D & E – 55mm x 7mm. |
| Pad Print | Cardboard Pen Sleeve – 55mm x 20mm |
| Digital Packaging Print | Cardboard Pen Sleeve – 80mm x 25mm (Natural only) |
| Packing | Loose packed or an optional pen sleeve. |
| Carton Length | 32 |
| Carton Width | 30 |
| Carton Height | 18 |
| Carton Quantity | 500 |
| Carton Weight | 12.5 |





Reviews
There are no reviews yet.