RPET Bottle
$3.94
In Stock
Handy 650ml clear bottle made from recycled polyethylene terephthalate (RPET) plastic. It features a bamboo natural lid with a silicone seal.
In Stock
- Delivered today (order Mon-Fri before 12:00, delivery between 17:00 and 22:00)
- Including shipping costs, sent by blonwe.com
- Pick up at a blonwe.com collection point is possible
- 30 days to change your mind and free returns
- Day and night customer service
Description
Handy 650ml clear bottle made from recycled polyethylene terephthalate (RPET) plastic. It features a bamboo natural lid with a silicone seal.
| color | Clear |
|---|---|
| Brand | Impact Aware |
| Dimension1 | Dia 75mm x H 210mm |
| Pad Print | 40mm x 55mm |
| Rotary Digital Print | 220mm x 110mm |
| Laser Engraving | 35mm circle |
| Packing | Loose packed. |
| Carton Length | 38 |
| Carton Width | 38 |
| Carton Height | 45 |
| Carton Quantity | 50 |
| Carton Weight | 6 |









Reviews
There are no reviews yet.