Wynn Vacuum Bottle
This eye-catching 650ml double wall vacuum drink bottle has been made from 91% recycled stainless steel and features a contrasting silver base with a trendy cork lid with carry handle. Wynn is available in three colours and boasts a stylish paint finish. Presented in a natural gift box, this bottle is the perfect blend of elegance and practicality. This product is not dishwasher safe, and handwashing is recommended.
- Delivered today (order Mon-Fri before 12:00, delivery between 17:00 and 22:00)
- Including shipping costs, sent by blonwe.com
- Pick up at a blonwe.com collection point is possible
- 30 days to change your mind and free returns
- Day and night customer service
Description
This eye-catching 650ml double wall vacuum drink bottle has been made from 91% recycled stainless steel and features a contrasting silver base with a trendy cork lid with carry handle. Wynn is available in three colours and boasts a stylish paint finish. Presented in a natural gift box, this bottle is the perfect blend of elegance and practicality. This product is not dishwasher safe, and handwashing is recommended.
| color | Ecru, Navy, Charcoal. |
|---|---|
| Brand | Impact Aware |
| Dimension1 | Bottle: Dia 75mm x H 250mm |
| Dimension2 | Gift Box: H 256mm x W 84mm x 84mm |
| Pad Print | 40mm x 40mm |
| Laser Engraving | 40mm x 40mm |
| Rotary Screen Print | 205mm x 110mm (one colour) |
| Packing | Individual Gift Box. |
| Carton Length | 45 |
| Carton Width | 45 |
| Carton Height | 29 |
| Carton Quantity | 25 |
| Carton Weight | 9.3 |









Reviews
There are no reviews yet.