Corvette Coffee Cup
$5.21
In Stock
Sleek 350ml double wall coffee cup manufactured from recycled polypropylene and stainless steel. Features a flip closure lid that folds all the way back for easy drinking. Available in a range of vibrant colours to match your brand.
In Stock
- Delivered today (order Mon-Fri before 12:00, delivery between 17:00 and 22:00)
- Including shipping costs, sent by blonwe.com
- Pick up at a blonwe.com collection point is possible
- 30 days to change your mind and free returns
- Day and night customer service
Description
Sleek 350ml double wall coffee cup manufactured from recycled polypropylene and stainless steel. Features a flip closure lid that folds all the way back for easy drinking. Available in a range of vibrant colours to match your brand.
| color | White, Yellow, Orange, Pink, Red, Bright Green, Dark Green, Teal, Light Blue, Royal Blue, Navy, Purple, Black |
|---|---|
| Brand | Impact Aware |
| Dimension1 | Cup: Dia 89.5mm x H 147mm |
| Pad Print | 40mm x 50mm |
| Rotary Screen Print | 224mm x 95mm (one colour) |
| Digital Packaging Print | Gift Box – 65mm x 120mm |
| Digital Print | Gift Box Sleeve – Please refer to template |
| Packing | Loose packed or optional gift box |
| Carton Length | 48 |
| Carton Width | 48 |
| Carton Height | 34 |
| Carton Quantity | 50 |
| Carton Weight | 8.8 |






Reviews
There are no reviews yet.