
Colton Lunch Bag
$12.26
In Stock
Stylish lunch bag made from robust 450gsm cotton canvas with PE foam insulation and a water-resistant PEVA lining. The cotton carry handles have leather-look PU accents, and the bag has a zippered main compartment with a slip pocket at the front.
In Stock
- Delivered today (order Mon-Fri before 12:00, delivery between 17:00 and 22:00)
- Including shipping costs, sent by blonwe.com
- Pick up at a blonwe.com collection point is possible
- 30 days to change your mind and free returns
- Day and night customer service
Description
Stylish lunch bag made from robust 450gsm cotton canvas with PE foam insulation and a water-resistant PEVA lining. The cotton carry handles have leather-look PU accents, and the bag has a zippered main compartment with a slip pocket at the front.
| color | Natural |
|---|---|
| Brand | Impact Aware |
| Dimension1 | H 260mm x W 200mm x Gusset 120mm (excludes handles) |
| Dimension2 | Handle Length: 377mm |
| Screen Print | 120mm x 90mm |
| Colourflex Transfer | 130mm x 80mm |
| Embroidery | 90mm circle |
| Faux Embroidery | 130mm x 80mm |
| DigiFlex Transfer | 130mm x 80mm |
| Packing | Loose packed. |
| Carton Length | 57 |
| Carton Width | 33 |
| Carton Height | 42 |
| Carton Quantity | 30 |
| Carton Weight | 7.8 |



Reviews
There are no reviews yet.