
Cotton Drawstring Backpack
$2.60
In Stock
Drawstring backpack which is manufactured from 120gsm cotton. The black, royal blue, charcoal, navy and white bags have white drawstrings and the natural backpack has natural drawstrings. Cotton is easy to wash ensuring the backpack is always clean.
In Stock
- Delivered today (order Mon-Fri before 12:00, delivery between 17:00 and 22:00)
- Including shipping costs, sent by blonwe.com
- Pick up at a blonwe.com collection point is possible
- 30 days to change your mind and free returns
- Day and night customer service
Description
Drawstring backpack which is manufactured from 120gsm cotton. The black, royal blue, charcoal, navy and white bags have white drawstrings and the natural backpack has natural drawstrings. Cotton is easy to wash ensuring the backpack is always clean.
| color | Natural, White, Charcoal, Royal Blue, Navy, Black. |
|---|---|
| Brand | Impact Aware |
| Dimension1 | H 485mm x W 380mm (excludes drawstrings) |
| Screen Print | 250mm x 250mm |
| Colourflex Transfer | 250mm x 200mm |
| Faux Embroidery | 250mm x 200mm |
| DigiFlex Transfer | 250mm x 200mm |
| Packing | Loose packed. |
| Carton Length | 50 |
| Carton Width | 45 |
| Carton Height | 24 |
| Carton Quantity | 200 |
| Carton Weight | 14 |



Reviews
There are no reviews yet.