NATURA Bamboo Phone Stand Desk Caddy
Keep your desk organized with this stylish desk caddy that doubles as a phone stand. Crafted from GRS certified recycled felt on a bamboo base, it’s perfect for storing stationery items. The versatile stand supports phones in both horizontal and vertical positions. This practical and stylish product is presented in natural kraft gift box with NATURA branding.
- Delivered today (order Mon-Fri before 12:00, delivery between 17:00 and 22:00)
- Including shipping costs, sent by blonwe.com
- Pick up at a blonwe.com collection point is possible
- 30 days to change your mind and free returns
- Day and night customer service
Description
Keep your desk organized with this stylish desk caddy that doubles as a phone stand. Crafted from GRS certified recycled felt on a bamboo base, it’s perfect for storing stationery items. The versatile stand supports phones in both horizontal and vertical positions. This practical and stylish product is presented in natural kraft gift box with NATURA branding.
| color | Natural/Grey |
|---|---|
| Brand | Impact Aware |
| Dimension1 | Phone Stand Desk Caddy: H 94mm x L 140mm x 90mm |
| Dimension2 | Gift Box: H 147mm x W 48mm x 48mm |
| Pad Print | 65mm x 22mm |
| Laser Engraving | 65mm x 22mm |
| Direct Digital | 65mm x 22mm |
| Packing | Individual Gift Box. |
| Carton Length | 52 |
| Carton Width | 45 |
| Carton Height | 34 |
| Carton Quantity | 40 |
| Carton Weight | 9.5 |






Reviews
There are no reviews yet.