SPICE Noclip Bamboo Pen
$1.03
In Stock
Unique retractable ballpoint pen made from natural bamboo. This stylish pen is 100% carbon neutral and features a no-clip design with matte gunmetal trim and 1200m of black Dokumental ink. The pen is presented in a SPICE branded kraft paper sleeve.
In Stock
- Delivered today (order Mon-Fri before 12:00, delivery between 17:00 and 22:00)
- Including shipping costs, sent by blonwe.com
- Pick up at a blonwe.com collection point is possible
- 30 days to change your mind and free returns
- Day and night customer service
Description
Unique retractable ballpoint pen made from natural bamboo. This stylish pen is 100% carbon neutral and features a no-clip design with matte gunmetal trim and 1200m of black Dokumental ink. The pen is presented in a SPICE branded kraft paper sleeve.
| color | Natural |
|---|---|
| Brand | Impact Aware |
| Dimension1 | Pen: Dia 11mm x L 139mm |
| Dimension2 | Sleeve: L 150mm x W 19mm (flat) |
| Pad Print | 60mm x 7mm |
| Laser Engraving | 60mm x 7mm |
| Direct Digital | 60mm x 6mm |
| Packing | Individual Paper Sleeve. |
| Carton Length | 53 |
| Carton Width | 17 |
| Carton Height | 24 |
| Carton Quantity | 500 |
| Carton Weight | 4.5 |





Reviews
There are no reviews yet.