Monza Juco Tote Bag
$6.02
In Stock
Classic laminated juco tote bag which has a large jute gusset and soft padded cotton handles. Juco is a versatile and increasingly popular new fabric that is manufactured from a fine blend of natural jute and natural cotton.
In Stock
- Delivered today (order Mon-Fri before 12:00, delivery between 17:00 and 22:00)
- Including shipping costs, sent by blonwe.com
- Pick up at a blonwe.com collection point is possible
- 30 days to change your mind and free returns
- Day and night customer service
Description
Classic laminated juco tote bag which has a large jute gusset and soft padded cotton handles. Juco is a versatile and increasingly popular new fabric that is manufactured from a fine blend of natural jute and natural cotton.
| color | Natural |
|---|---|
| Brand | Impact Aware |
| Dimension1 | H 340mm x W 340mm x Gusset 150mm (excludes handles) |
| Dimension2 | Handle Length: 510mm |
| Screen Print | 225mm x 225mm |
| Colourflex Transfer | 225mm x 200mm |
| Faux Embroidery | 225mm x 200mm |
| DigiFlex Transfer | 225mm x 200mm |
| Packing | Loose packed. |
| Carton Length | 46 |
| Carton Width | 46 |
| Carton Height | 46 |
| Carton Quantity | 50 |
| Carton Weight | 11 |






Reviews
There are no reviews yet.