
Asana Cooler Bag
$12.43
In Stock
Medium-size 13L cooler bag with PE foam insulation encased in a water-resistant PEVA inner liner. The outer construction is an on-trend combination of natural jute partnered with natural cotton carry handles. Other features include a zippered top closure and a jute slip pocket on the front.
In Stock
- Delivered today (order Mon-Fri before 12:00, delivery between 17:00 and 22:00)
- Including shipping costs, sent by blonwe.com
- Pick up at a blonwe.com collection point is possible
- 30 days to change your mind and free returns
- Day and night customer service
Description
Medium-size 13L cooler bag with PE foam insulation encased in a water-resistant PEVA inner liner. The outer construction is an on-trend combination of natural jute partnered with natural cotton carry handles. Other features include a zippered top closure and a jute slip pocket on the front.
| color | Natural |
|---|---|
| Brand | Impact Aware |
| Dimension1 | H 210mm x W 320mm x Gusset 200mm (excludes handles) |
| Dimension2 | Handle Length: 500mm |
| Screen Print | Front Pocket – 120mm x 110mm |
| Colourflex Transfer | Front Pocket – 120mm x 110mm |
| Faux Embroidery | Front Pocket – 120mm x 110mm |
| DigiFlex Transfer | Front Pocket – 120mm x 110mm |
| Packing | Loose packed. |
| Carton Length | 46 |
| Carton Width | 46 |
| Carton Height | 46 |
| Carton Quantity | 30 |
| Carton Weight | 8.6 |





Reviews
There are no reviews yet.