Liberty Cotton Tote Bag
$2.82
In Stock
Environmentally conscious tote bag with a base gusset for extra capacity. It is manufactured from strong 220gsm unbleached natural cotton.
In Stock
- Delivered today (order Mon-Fri before 12:00, delivery between 17:00 and 22:00)
- Including shipping costs, sent by blonwe.com
- Pick up at a blonwe.com collection point is possible
- 30 days to change your mind and free returns
- Day and night customer service
Description
Environmentally conscious tote bag with a base gusset for extra capacity. It is manufactured from strong 220gsm unbleached natural cotton.
| color | Natural |
|---|---|
| Brand | Impact Aware |
| Dimension1 | W 370mm x 370mm x Gusset 80mm (excludes handles). |
| Dimension2 | Handle Length: 560mm |
| Screen Print | 240mm x 250mm |
| Colourflex Transfer | 250mm x 200mm |
| Faux Embroidery | 250mm x 200mm |
| DigiFlex Transfer | 250mm x 200mm |
| Packing | Loose packed. |
| Carton Length | 45 |
| Carton Width | 42 |
| Carton Height | 26 |
| Carton Quantity | 100 |
| Carton Weight | 11 |



Reviews
There are no reviews yet.