
Modena Jute Tote Bag
$6.43
In Stock
Extra-large laminated jute tote bag with a gusset and padded cotton handles. It is available in four colours where the gussets and handles are dyed to match.
In Stock
- Delivered today (order Mon-Fri before 12:00, delivery between 17:00 and 22:00)
- Including shipping costs, sent by blonwe.com
- Pick up at a blonwe.com collection point is possible
- 30 days to change your mind and free returns
- Day and night customer service
Description
Extra-large laminated jute tote bag with a gusset and padded cotton handles. It is available in four colours where the gussets and handles are dyed to match.
| color | Natural/White, Natural/Blue, Natural/Black. |
|---|---|
| Brand | Impact Aware |
| Dimension1 | H 380mm x W 450mm x Gusset 160mm (excludes handles) |
| Dimension2 | Handle Length: 560mm |
| Screen Print | 250mm x 225mm |
| Colourflex Transfer | 250mm x 200mm |
| Faux Embroidery | 250mm x 200mm |
| DigiFlex Transfer | 250mm x 200mm |
| Packing | Loose packed. |
| Carton Length | 46 |
| Carton Width | 46 |
| Carton Height | 46 |
| Carton Quantity | 60 |
| Carton Weight | 17.2 |






Reviews
There are no reviews yet.