
Galleria Cotton Tote Bag
$5.36
In Stock
Large tote bag with an extra-wide gusset and a fabric lined hard base for added strength. It is manufactured from 280gsm natural heavy cotton canvas and has long matching handles.
In Stock
- Delivered today (order Mon-Fri before 12:00, delivery between 17:00 and 22:00)
- Including shipping costs, sent by blonwe.com
- Pick up at a blonwe.com collection point is possible
- 30 days to change your mind and free returns
- Day and night customer service
Description
Large tote bag with an extra-wide gusset and a fabric lined hard base for added strength. It is manufactured from 280gsm natural heavy cotton canvas and has long matching handles.
| color | Natural |
|---|---|
| Brand | Impact Aware |
| Dimension1 | W 330mm x H 330mm x Gusset 190mm (excludes handles) |
| Dimension2 | Handle Length: 660mm |
| Screen Print | 230mm x 180mm |
| Colourflex Transfer | 240mm x 190mm |
| Faux Embroidery | 240mm x 190mm |
| DigiFlex Transfer | 240mm x 190mm |
| Packing | Loose packed. |
| Carton Length | 54 |
| Carton Width | 35 |
| Carton Height | 25 |
| Carton Quantity | 50 |
| Carton Weight | 10.5 |



Reviews
There are no reviews yet.