Teddy Bear Plush Toy
$10.68
In Stock
20cm soft teddy bear with embroidered eyes, RPET filling and a polyester t-shirt which is available in eleven colours. Cute, cuddly teddy bears are very popular for developing brand recognition and creating goodwill with people of all ages. They have also been manufactured to meet AS/NZS Safety Toy Standards.
In Stock
- Delivered today (order Mon-Fri before 12:00, delivery between 17:00 and 22:00)
- Including shipping costs, sent by blonwe.com
- Pick up at a blonwe.com collection point is possible
- 30 days to change your mind and free returns
- Day and night customer service
Description
20cm soft teddy bear with embroidered eyes, RPET filling and a polyester t-shirt which is available in eleven colours. Cute, cuddly teddy bears are very popular for developing brand recognition and creating goodwill with people of all ages. They have also been manufactured to meet AS/NZS Safety Toy Standards.
| color | Teddy Bear: Brown |
|---|---|
| Brand | Impact Aware |
| Dimension1 | 200mm high (seated) |
| Screen Print | T-Shirt – Front and Back – 70mm x 40mm (3 col max) |
| Colourflex Transfer | T-Shirt – Front and Back – 70mm x 40mm |
| Faux Embroidery | T-Shirt – Front and Back – 70mm x 40mm |
| DigiFlex Transfer | T-Shirt – Front and Back – 70mm x 40mm |
| Packing | Loose packed. |
| Carton Length | 60 |
| Carton Width | 40 |
| Carton Height | 40 |
| Carton Quantity | 50 |
| Carton Weight | 6 |








Reviews
There are no reviews yet.