Tutor Pencil Case
$1.91
In Stock
Round pencil case which is manufactured from 340gsm cotton canvas with a matching zippered closure.
In Stock
- Delivered today (order Mon-Fri before 12:00, delivery between 17:00 and 22:00)
- Including shipping costs, sent by blonwe.com
- Pick up at a blonwe.com collection point is possible
- 30 days to change your mind and free returns
- Day and night customer service
Description
Round pencil case which is manufactured from 340gsm cotton canvas with a matching zippered closure.
| color | Natural/Black |
|---|---|
| Brand | Impact Aware |
| Dimension1 | L 220mm x Dia 70mm. |
| Screen Print | 100mm x 45mm (one colour) |
| Colourflex Transfer | 100mm x 45mm |
| Faux Embroidery | 100mm x 45mm |
| DigiFlex Transfer | 100mm x 45mm |
| Packing | Bulk Packed |
| Carton Length | 45 |
| Carton Width | 27 |
| Carton Height | 47 |
| Carton Quantity | 300 |
| Carton Weight | 10.5 |









Reviews
There are no reviews yet.