Ohau Throw Blanket
$17.77
In Stock
Trendy blanket manufactured from 500gsm 50% Recycled Cotton, 50% polyester. It features a textured square pattern with a fringed trim.
In Stock
- Delivered today (order Mon-Fri before 12:00, delivery between 17:00 and 22:00)
- Including shipping costs, sent by blonwe.com
- Pick up at a blonwe.com collection point is possible
- 30 days to change your mind and free returns
- Day and night customer service
Description
Trendy blanket manufactured from 500gsm 50% Recycled Cotton, 50% polyester. It features a textured square pattern with a fringed trim.
| color | Charcoal, Navy. |
|---|---|
| Brand | Impact Aware |
| Dimension1 | W 1300mm x L 1700mm. |
| Colourflex Transfer | 75mm x 410mm. |
| Faux Embroidery | 75mm x 410mm. |
| Embroidery | 75mm x 150mm. |
| DigiFlex Transfer | 75mm x 410mm. |
| Packing | Loose packed. |
| Carton Length | 55 |
| Carton Width | 33 |
| Carton Height | 30 |
| Carton Quantity | 20 |
| Carton Weight | 11.6 |





Reviews
There are no reviews yet.