NATURA Bamboo Chopping Board
$6.83
In Stock
Natural bamboo chopping board. It is presented in natural kraft gift box with NATURA branding.
In Stock
- Delivered today (order Mon-Fri before 12:00, delivery between 17:00 and 22:00)
- Including shipping costs, sent by blonwe.com
- Pick up at a blonwe.com collection point is possible
- 30 days to change your mind and free returns
- Day and night customer service
Description
Natural bamboo chopping board. It is presented in natural kraft gift box with NATURA branding.
| color | Natural |
|---|---|
| Brand | Brands/Impact Aware |
| Dimension1 | Chopping Board: L 300mm x W 217mm x 10mm. |
| Pad Print | 50mm x 50mm, 65mm x 30mm |
| Laser Engraving | 75mm x 30mm. |
| Hot Stamping | 100mm x 50mm |
| Packing | Individual Gift Box. |
| Carton Length | 47 |
| Carton Width | 31 |
| Carton Height | 21 |
| Carton Quantity | 20 |
| Carton Weight | 9.4 |



Reviews
There are no reviews yet.