
Horus Tote Bag
$5.08
In Stock
Practical 15L tote manufactured from 100% 250gsm cotton and 290gsm jute. The tote is fitted with jute webbing handles.
In Stock
- Delivered today (order Mon-Fri before 12:00, delivery between 17:00 and 22:00)
- Including shipping costs, sent by blonwe.com
- Pick up at a blonwe.com collection point is possible
- 30 days to change your mind and free returns
- Day and night customer service
Description
Practical 15L tote manufactured from 100% 250gsm cotton and 290gsm jute. The tote is fitted with jute webbing handles.
| color | Natural |
|---|---|
| Brand | Impact Aware |
| Dimension1 | H 340mm x W 335mm x Gusset 150mm |
| Dimension2 | Handle Length: 520mm |
| Screen Print | 200mm x 230mm |
| Colourflex Transfer | 200mm x 230mm |
| Faux Embroidery | 200mm x 230mm |
| DigiFlex Transfer | 200mm x 230mm |
| Packing | Loose packed. |
| Carton Length | 46 |
| Carton Width | 46 |
| Carton Height | 46 |
| Carton Quantity | 75 |
| Carton Weight | 14.8 |







Reviews
There are no reviews yet.