Lima Tote Bag
This stylish 2L tote bag is crafted from durable cotton and features a contrasting jute base, adding a touch of sophistication to its design. With long carry handles for comfort and easy carrying, it’s perfect for daily errands, shopping trips, or as a chic accessory for any occasion. The combination of cotton and jute mesh makes for a stylish and sophisticated accessory.
- Delivered today (order Mon-Fri before 12:00, delivery between 17:00 and 22:00)
- Including shipping costs, sent by blonwe.com
- Pick up at a blonwe.com collection point is possible
- 30 days to change your mind and free returns
- Day and night customer service
Description
This stylish 2L tote bag is crafted from durable cotton and features a contrasting jute base, adding a touch of sophistication to its design. With long carry handles for comfort and easy carrying, it’s perfect for daily errands, shopping trips, or as a chic accessory for any occasion. The combination of cotton and jute mesh makes for a stylish and sophisticated accessory.
| color | Natural |
|---|---|
| Brand | Brands/Impact Aware |
| Dimension1 | Bag: L 440mm x W 354mm |
| Dimension2 | Handles: 700mm |
| Screen Print | 220mm x 200mm |
| Colourflex Transfer | 220mm x 200mm |
| Faux Embroidery | 220mm x 200mm |
| DigiFlex Transfer | 220mm x 200mm |
| Packing | Loose packed. |
| Carton Length | 45 |
| Carton Width | 45 |
| Carton Height | 45 |
| Carton Quantity | 150 |
| Carton Weight | 14.3 |







Reviews
There are no reviews yet.