
Matakana Foldaway Tote Bag
$2.82
In Stock
Compact reusable tote bag which is manufactured from 130gsm unbleached cotton. The bag can be rolled up and tied securely with the attached cotton ties when not in use.
In Stock
- Delivered today (order Mon-Fri before 12:00, delivery between 17:00 and 22:00)
- Including shipping costs, sent by blonwe.com
- Pick up at a blonwe.com collection point is possible
- 30 days to change your mind and free returns
- Day and night customer service
Description
Compact reusable tote bag which is manufactured from 130gsm unbleached cotton. The bag can be rolled up and tied securely with the attached cotton ties when not in use.
| color | Natural |
|---|---|
| Brand | Brands/Impact Aware |
| Dimension1 | H 420mm x W 400mm (excludes handles) |
| Dimension2 | Handle Length: 540mm |
| Screen Print | 250mm x 250mm |
| Colourflex Transfer | 250mm x 200mm |
| Faux Embroidery | 250mm x 200mm |
| DigiFlex Transfer | 250mm x 200mm |
| Packing | Loose packed. |
| Carton Length | 44 |
| Carton Width | 42 |
| Carton Height | 42 |
| Carton Quantity | 200 |
| Carton Weight | 15 |




Reviews
There are no reviews yet.